کفسابی سنگ دهبید

امروزه استفاده از سنگ دهبید در ساختمان سازی رواج پیدا کرده است. ما در اینجا به معرفی سنگ دهبید و مراحل انجام کفسابی سنگ دهبید می پردازیم.

سنگ های ساختمانی دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام ویژگی های ظاهری مختلفی دارند. برخی از این سنگ ها نسبت به بقیه استحکام بالاتری دارند و دارای طیف رنگی وسیع تری می باشند.

برخی از این سنگ ها در داخل ساختمان ها و برخی در خارج از ساختمان و برای نمای ساختمان و یا سنگ فرش پیاده رو ها استفاده می شوند.

انواع این سنگ ها دارای قدرت ساب پذیری مختلفی هستند و برخی از سنگ ها نسبت به بقیه لکه ها و آلودگی های بیشتری را جذب می کنند.

سنگ دهبید یکی از سنگ هایی است که آلودگی و آب کمتری را جذب می کند. همچنین سنگ دهبید راحت تر از بسیاری از سنگ ها کفسابی و تمیز می شود.

کفسابی سنگ دهبید

معرفی سنگ دهبید

سنگ دهبید یکی از سنگ های زیبا می باشد که از استحکام بالایی برخوردار است. از این سنگ برای سنگ فرش محیط های داخل ساختمان ها و یا ساخت مجسمه و گلدان استفاده می شود.

در موارد زیادی از سنگ دهبید برای کفپوش محل های پر رفت و آمد مانند لابی هتل ها، راه پله ها، سالن های اداری و تجاری استفاده می شود.

این سنگ براق و بسیار شفاف می باشد و قابلیت ساب خوری بالایی دارد. سطح سنگ دهبید صاف و یکدست می باشد و پستی و بلندی کمی دارد.

قابلیت برش خوری سنگ دهبید نسبت به بسیاری از سنگ ها بالاتر می باشد و می توان آن را در ابعاد و ضخامت های مختلفی برش داد.

معادن زیادی در داخل کشور در زمینه استخراج سنگ دهبید فعال هستند. به همین دلیل سنگ دهبید قیمت بالایی ندارد و سنگ وارداتی محسوب نمی شود. انواع مختلف سنگ دهبید دارای رنگ کرمی روشن تا تیره می باشند.

سنگ دهبید

کفسابی سنگ دهبید

برای کفسابی سنگ دهبید و تمیز کردن آن از خط و خش و هر گونه جرم و آلودگی باید مراحل مختلفی را گذراند.

در مرحله اول باید آلودگی ها و ناهمواری های سنگ دهبید را با استفاده از سنگ های زبر مخصوص این کار که دارای شماره های ۴۶ می باشند، از بین برد.

بعد از جرم گیری سنگ دهبید، ممکن است درز ها و شکاف های سطحی روی آن ایجاد شده باشد. به همین دلیل باید با استفاده از بتونه این خط و خش ها را برطرف کرد.

در سومین مرحله باید جای خط و خش های به جا مانده از مراحل قبل را با استفاده از لقمه سنگ های نرمی با شماره ۶۰ از بین برد. در صورت اینکه این خط و خش ها از روی سنگ دهبید پاک نشدند می توان از لقمه سنگ های نرم تری با شماره های ۱۲۰ نیز استفاده کرد.

بعد از حذف خط و خش ها، نوبت به برق انداختن سنگ دهبید می رسد. این کار باید با استفاده از لقمه سنگ هایی با شماره ۲۲۰ انجام شود.

خیلی از شرکت ها برای براق کردن هر چه بیشتر سنگ دهبید، از لقمه سنگ هایی با شماره های بالاتر نیز استفاده می کنند.

قابل ذکر است که در طی مراحل انجام کفسابی سنگ دهبید باید مواظب بود که این سنگ آسیبی نبیند و مانند روز اول درخشان و تمیز شود.

گفتنی است که بهتر است هر چند وقت یک بار سنگ دهبید تمیز شود. آلودگی های آن از بین برود تا براق به نظر برسد و نیازی به تعویض پیدا نکند.

افرادی که به کفسابی سنگ دهبید مشغول هستند باید ابتدا زبری سنگ و میزان آلودگی های آن را تعیین کنند. این افراد باید در انتخاب لقمه سنگ های مناسب با شماره های مختلف دقت کنند.

سنگسابی و کفسابی سنگ دهبید

نتیجه گیری

گفتنی است مراحل انجام کفسابی سنگ دهبید و یا هر سنگ دیگری را باید به افراد متخصص و کاربلد سپرد. این افراد با استفاده از تجربه خود و بدون اینکه به سنگ دهبید آسیبی وارد کنند آن را کفسابی می کنند. شرکت کارابین راپل می تواند کار کفسابی بسیاری از سنگ ها را برعهده بگیرد.

این شرکت به کفسابی انواع سنگ های گرانیت، تراورتن، مرمریت و … می پردازد و می تواند نظر مشتریان را به خود جلب کند.

این شرکت از نیروهای مجرب و حرفه ای و همچنین دستگاه های مخصوصی برای این کار استفاده می کند.

جهت دریافت مشاوره با کارشناسان شرکت کارابین راپل تماس حاصل فرمایید

۰۹۳۷۷۵۱۷۳۳۷

۰۹۱۰۶۸۵۸۱۷۲

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴ رای

مطلب پیشنهادی

ساختمان مناسب برای نماشویی چه ویژگی هایی دارد؟

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید. میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *