کفسابی پله و راه پله

در حال حاضر امروزه با گذشت زمان کفسابی پله و راه پله امروزه یکی از اصلی ترین دغدغه های مالکین ساختمان ها می باشد. همان طور که میدانید پله و راه پله ها، از مکان هاي پر رفت و آمد به شمار مي آيند. به همين دليل مدام در معرض آلودگي، سايش، ضربه و … قرار دارند. بنابراين، هر چقدر هم که جنس سنگ به کار رفته در پله ها، خوب و با کيفيت باشد، باز هم پس از گذشت مدتي تغيير رنگ داده و زيبايي اوليه خود را از دست مي دهد.

به همين دليل افراد همواره به دنبال راهي براي ترميم پله ها مي باشند تا بتوانند از اين طريق، جلاي اوليه سنگ را به آن بازگردانند. کفسابي، بهترين راه براي ترميم و براق کردن سطح پله ها و راه پله ها مي باشد. در اين مقاله قصد داريم تا فرآيند کفسابی پله و راه پله را به شما عزيزان توضيح دهيم. پس اگر شما هم مي خواهيد با فرآيند کفسابی پله و راه پله ها بيشتر آشنا شويد، تا انتهاي اين مقاله با ما همراه باشيد.

کفسابی پله

برای کفسابی پله از چه دستگاه هی استفاده می گردد؟

کفسابی پله و راه پله ها معمولا به وسيله دو دستگاه انجام مي شود. از دستگاه اول براي ساب زدن سطح پله ها استفاده مي گردد. اين دستگاه، از لقمه سنگ هاي بزرگي استفاده مي نمايد. به همين دليل سرعت ساب زني آن بسيار بالاست. اما به وسيله اين دستگاه، نمي توان به نقاط کنج پله ها دسترسي داشت.

به همين دليل براي کفسابی پله و راه پله، از دستگاه ديگري نيز استفاده مي گردد. دستگاهي که براي ساب زني کنج پله ها از آن استفاده مي شود، داراي ابعاد کوچکتري نسبت به دستگاه قبلي است. با اين دستگاه مي توان ديواره پشتي پله ها را نيز ساب زد. لازم به ذکر است که، اين دستگاه براي ساب زني، از لقمه سنگ هاي کوچک استفاده مي نمايد. به همين دليل، سرعت کمتري نسبت به دستگاه قبلي دارد.

روش کار کفسابي به اين صورت است که، ابتدا سطح سنگ توسط لقمه سنگ هاي زبرتر سایيده مي شود. با انجام اين کار، لايه ي جديدي بر روي سطح سنگ به وجود مي آيد. به همين دليل، آلودگي ها و نقاط آسيب ديده سنگ در اين مرحله از بين مي روند. در مرحله بعدي، سنگ، با لقمه سنگ هاي ظريف تر ساب زده مي شود تا سطح آن صيقلي و براق گردد. کفسابی پله و راه پله ها موجب افزايش طول عمر آن ها مي شود. چرا که کفسابي موجب مي شود تا آلودگي ها کمتر در سنگ نفوذ کنند. همچنين با انجام کفسابي، شست و شو و تميز کردن پله ها نيز آسان تر مي شود.

کفسابی پله کارابین راپل

پس از کفسابی پله و راه پله به چه نکاتي بايد توجه نمود؟

پس از انجام کفسابی پله و راه پله ها (پلکان)، براي جلوگيري از خراب شدن آن ها، بايد برخي نکات را رعايت نماييد. به طور مثال، هرگز براي تميز کردن پله ها از مواد شوينده ي اسيدي مانند جوهر نمک استفاده ننماييد زیرا تاثیر اسید بر روی سنگ بسیار بسیار مخرب می باشد و به نوعی سنگ های کف ساختمان شما را از بین برده و موجب خرابی و سیاه شدن سنگ کف ساختمان می شود که برای حل مشکل سیاه شدن سنگ مجددا باید فرآیند براق کردن سنگ های کف ساختمان یا به نوعی سنگسابی اجرا شود. به طور کلی استفاده از اين مواد، ممکن است سطح سنگ را در کوتاه مدت تميز کند، اما در بلند مدت، به بافت سنگ آسيب مي رساند. همچنين براي جلوگيري از نفوذ آلودگي ها به بافت سنگ، سعي کنيد، در صورت کثيف شدن سطح سنگ، بلافاصله آن را تميز نماييد.

در هنگام حمل اجسام سنگين، مراقب باشيد که اين اجسام بر روي سطح پله نيفتند و يا بر روي سطح آن کشيده نشوند. زيرا افتادن و يا کشيده شدن اجسام سنگين بر روي سطح پله ها، مي تواند موجب ايجاد شکستگي و يا خط و خش بر روي سطح سنگ شود.

کفسابی راه پله کارابین راپل
سخن پاياني :

در اين مقاله به بررسي فرآيند کفسابی پله و راه پله ها پرداختيم. قيمت کفسابی و سنگسابی پله و راه پله ها، به عوامل مختلفي مانند جنس پله ها، عرض پله، تعداد پله ها، تک فاز و يا سه فاز بودن دستگاه هاي استفاده شده در کفسابي و …. وابسته است. شرکت کارابين راپل با داشتن تيمي متخصص و مجرب مي تواند خدمات کفسابی پله و راه پله را به بهترين شکل ممکن براي شما عزيزان انجام دهد. براي دريافت مشاوره و اطلاع از قيمت ها مي توانيد به وب سايت کارابين مراجعه نموده و با کارشناسان ما در ارتباط باشيد.

جهت دریافت مشاوره با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

۰۹۳۷۷۵۱۷۳۳۷

۰۹۱۰۶۸۵۸۱۷۲

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

مطلب پیشنهادی

ساختمان مناسب برای نماشویی چه ویژگی هایی دارد؟

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید. میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *