نماشویی با طناب|شستشوی نما|نماشویی ساختمان|قیمت نماشویی|نماشویی|شستشوی نما با طناب|شستشو

شستشوی نما

شستشوی نمای ساختمان به روش راپل

نماشویی موجب بهتر دیده شدن و زیباسازی ظاهر نمای ساختمان و شفافیت نما می شود که به موجب این امر ارتفاع کاران نمای ساختمان را شستشو میدهند.شستشوی نما سبب از بین رفتن هرگونه آلودگی و ذرات گرد و غبار از سطوح میشود وجود هرگونه آلودگی سبب از بین رفتن زیبایی نمای ساختمان میگردد به همین دلیل نماشویی بهترین راه برای درخشندگی و تمیز کردن نمای ساختمان های شماست…

شستشو نمای شیشه ای

شستشوی نما به صورت دستی

قیمت نماشویی ساختمان

قیمت نماشویی ساختمان متری بوده و با توجه به متراژ نمای ساختمان شما محاسبه می شود.البته ناگفته نماند که قیمت نماشویی نما بستگی به جنس نمای ساختمان شما و همچنین وابسته به روش شستشو و آلودگی های موجود در سطح نمای ساختمان می باشد.اما اگر یک قیمت کلی و به صورت حداقل و حداکثر هزینه شستشو نمای ساختمان را بخواهیم اعلام کنیم. هزینه های انجام کار به روش راپل بر اساس جنس نما های مختلف مشخص و تایین شده که شامل:

هزینه شستشو برای نمای سنگی و آجری از متری ۱۰ الی ۳۰ هزار تومان میباشد.

هزینه شستشو برای نمای کامپوزیتی و  از متری ۱۰ الی ۲۰ هزار تومان میباشد.

هزینه شستشو برای نمای ترموود و سیمانی از متری ۱۰ الی ۱۵ هزار تومان میباشد.

هزینه شستشو برای نمای شیشه ای و سرامیکی گرانیتی و اج پی ال از متری ۵ الی ۱۵ هزار تومان میباشد.

حتما توجه نمایید که هزینه شستشو نما با توجه به جنس نمای ساختمان شما و نسبت آلودگی ها و همچنین متراژ نمای ساختمان پس از که بازید نمای ساختمان فیمت نهایی مشخص می شود.جهت دریافت مشاوره از تیم ما و همچنین پرسش سوالات متداول با کارشناسان تیم ما تماس حاصل فرمایید.گروه تخصصی ارتفاع کاران کارابین راپل بهترین کیفیت را برای شما عزیزان تحویل می دهد.

نحوه اجرای کار در شستشو نما

شستشوی نما به روش راپل بدون داربست در ارتفاعات غیر قابل دسترس بوده این کار توسط دستگاه هایی نچون واترجت و واتر سندبلاست انجام میشود همچنین در هنگام شستشو از مواد شوینده مخصوص استفاده میگردد،یک روش به صورت شستشوی دستی وجود دارد که در آن از ابرو طی بهره گرفته میشود تا در انتهای کار شستشو با دستگاه، لکه های باقی مانده قطرات اب با ابر و طی از بین برده میشود.

اساس کار در نماشویی با طناب

در شستشوی نمای ساختمان علاوه بر پاکسازی و زیبایی ظاهر ساختمان باید به نوع و جنس سنگ نما توجه گردد تا مشخص شود از کدوم دستگاه سندبلاست یا واترجت استفاده گردد.با توجه به جنس نما(شیشه،سیمان،سیلسیوم و..)شستشو انجام میگیرد تا باعث لایه بردای سطوح شده و زیبایی آن را دوچندان کند و در انتهای کار از ابروطی استفاده میشود تا رضایت مشتری را به همراه داشته باشد.

شستشو نمای ساختمان با دستگاه واترجت

دستگاه واترجت یک دستگاه صنعتی بوده و شستشو سطوح ساختمان با استفاده از فشار بالای آب انجام میگیرد.واترجت آب شهری را با فشار بالا روی سطوح میریزد و سطوح را از هرگونه آلودگی و کثیفی پاک میکند.در دستگاه واترجت از آب گرم و سرد استفاده میگردد که بستگی به نوع -لودگی و سطح دارد.دستگاه واترجت دارای موتور و شیلنگ قوی بوده که در مقابل فشار بالای آب مقاومت بالایی دارد و با فشار بالا سطوح را پاکیزه میکند.

شستشو سنگ با واترجت

نماشویی به صورت واترجت

انواع روش های نماشویی در سطوح مختلف

  1. نماشویی به صورت واترجت شامل سطوحی مانند:نمای سنگی،نمای آجری،نمای سیمانی،نمای شیشه ای،کامپوزیتی،نمای ترموود و…
  2. نماشویی به صورت سندبلاست شامل سطوحی مانند:نمای آجری،نمای سنگی،نمای سیمانی،بتنی،تیشه ای و…
  3. نماشویی به صورت ابر و طی شامل سطوحی مانند:نمای شیشه ای،نمای کامپوزیتی سرامیکی ،گرانیتی و…
  4. نماشویی با مواد نانو و شوینده شامل سطوحی مانند:نمای شیشه ای،تیشه ای،گرانیتی،کامپوزیتی،سرامیکی و…

مواد های مخصوص شستشوی نما

در حال حاضر دو نوع مواد مخصوص در شستشوی نمای ساختمان وجود دارد که بسیار کاربردی و جوابگو می باشند.این دو مواد شامل سیلیس و دیسکیلیر می باشد که هر کدام در انواع سطوح و جنس های مختلف کاربرد دارند.

شستشوی نما با مواد سیلیس

برای شستشوی سطوحی که دارای کثیفی بسیار بالایی بوده و از جرم ها و رسوبات پوشیده شده است نما را با استفاده از مواد سیلیس شستشو می دهند.

حال اگر بخواهییم درباره نحوه کارکرد و کاربرد سیلیس اطلاعاتی بدهیم باید بگوییم که سیلیس نوعی ماسه بادی می باشد که با استفاده از دستگاه نماشویی سطوح مورد نظر از جمله سطوح آجری سنگی و سایر سطوح های مختلف را شستشو می دهند.زمانی که سطوح مورد نظر همراه با سیلسس شستشو می شوند تمامی کثیفی ها و جرم هایی که در روی سنگ یا آحر وجود دارد از بین می رفت زیرا مواد سیلیس یک لایه از سطح مورد نظر را برمیدارد و تمامی رسوبات کثیفی ها و جرم ها همرا با این مواد از بین می روند.در ادامه مطالب توضیحات مختصری درباره ی شستشوی نما با سیلیس و به صورت سند بلاست گفته شده است.

نمونه ای از نماشویی با سیلیس

نماشویی با سیلیس

انواع سطوح قابل شستشو برای نماشویی

امروزه به دلیل بهتر شدن سلیقه ها و همچنین بیشتر شدن تجهیزات جنس نماهای مختلفی در نماهای ساختمان ها مشاهده می کنید که بسیار زیبا و جداب می باشند.این نماها پس از مدتی به دلیل آلودگی ها و کثیفی ها جرم آلود می شوند و جرم های موجود در سطوح نما باعث کدری و چرک آلود دیده شدن نما می شود.اما خوشبختانه با نماشویی نما تمامی الودگی ها از بین رفته و نمای ساختمان شما مثل روز اول درخشان و زیبا می شوند.حال می خواهییم نماهای مختلفی را که قابلیت شستشو و نماشویی را دارند نام ببریبم.

نماهای آجری سنگی شیشه ای سیمانی سرامیکی کامپوزیتی اچ پی ال و ترموود قابلیت شستشو و پاکسازی را دارا می باشند.جهت دریافت مشاوره و برآورد هزینه نماشویی ساختمان با کارشناسان گروه تخصصی کارابین راپل تماس حاصل فرمایید.تیم تخصصی کارابین راپل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد.

شستشو به صورت دستی

شستشو نمای در چهار حالت مختلف صورت میگیرد

  1. شستشو نما با استفاده از دستگاه واتر سندبلاست…
  2. شستشو نما با استفاده از دستگاه واترجت…
  3. شستشو نما با استفاده از ابر و طی و شوینده…
  4. شستشو نما با استفاده از موادهای جرم گیر و نانو…

تمام روش هایی که نام برده شد.در یک سطوح و جنس های مختلفی کاربرد دارند که توضیحات آنها در ادامه مطالب گفته شده که پیشنهاد می شود حتما مطالعه شود.با کارابین راپل حال خونتو عالی کن

شستشوی نما به صورت سندبلاست

شستشو به صورت سندبلاست زمانی کاربرد دارد که سطح مورد نظر کثیفی و جرم بسیار زیادی را دارا می باشد یا به نوعی جرم به خورد سنگ رفته است. در این روش با استفاده از سیلیس و دستگاه نماشویی که فشار زیادی را دارد سطح مورد نظر شستشو می شود و یک لایه از آن سطح برداشته می شود.این امر موجب بلند شدن کثیفی ها از روی سنگ یا آجر می شود و سطوح تمیزی که به اثر جرم ها پوشیده شده بودند نمایان می شوند و نمایی زیبا را برای شما به ارمغان میاورند.شستشو به صورت سند بلاست بیشتر در سطوح سنگی و آجری قابل اجرا می باشد.

شستشو و سند بلاست آجر

نماشویی اجر با سند بلاست

شستشوی نما به صورت واترجت

شستشو به صورت واترجت زمانی کاربرد دارد که سطح مورد نظر تقریبا آلودگی کم تری دارد و از گردوغبارها و دوده ها پوشیده شده است.زمانی که سطح مورد نظر با دستگاه واتر جت شستشو می شود تمامی جرم ها و گردوغبار ها و دوده ها به صورت کامل پاکسازی شده و نمای ساختمان مانند روز اول تمیز و درخشنده می شود.و اگر در مرحله واتر جت آلودگی ای در روی سلطوح مانده باشد توسط سیلیس یا دیسکیلیر لکه گیری و پاک می شود.به طورکلی از شستشوی نما به صورت واتر جت بیشتر برای شستشوی سطوحی مانند:شستشوی نمای شیشه ای،کامپوزیتی،ترمووود،سنگی،سیمانی و همچنین آجری استفاده می شود.

شستشو ترموود با واترجت

نماشویی ترموود

شستشوی نما به صورت ابروطی

در این روش از شستشو همان طور که از نامش پیداس شستشو به صورت دستی و اَبر و طِی می باشد.شستشوی نما به صورت ابر و طی شامل شستشوی سطوحی مانند نمای شیشه ای نمای کامپوزیتی و نمای سرامیکی می شود که با استفاده از شوینده های مخصوص و طی و ابر به صورت دستی شستشو می شود.البته بهتر است قبل از شستشوبه صورت ابر و طی یک بار نما با واترجت شستشو شود زیرا این عمل موجب بهتر تمیز شدن نما می شود.پس پیشنهاد ما این است حتما قبل از شستشو به صورت ابر وطی یک بار با واترجت نمای مورد نظر شسته شود.مخصوصا در نماهای کامپوزیتی که جرم ها به صورت سختی بر روی سطوح کامپوزیتی نشسته است جهت بهتر تمیز شدن حتما از شستشو به صورت واترجت استفاده شود.

شستشو نما با ابروطی

نماشویی ساختمان

شستشوی نما با استفاده از مواد جرم گیر و شوینده

در این روش از شستشو با استفاده از مواد دیسکیلیر و موادشوینده با استفاده از دستگاه واترجت بر روی سطوح نما پاشیده می شود.سپس یک بار دیگر مجدد توسط دستگاه واترجت نمای ساختمان شستشو می شود.و تمام آلودگی ها و جرم ها به مراتب از بین می روند.از دیسکیلیر در نما های سنگی تیشه ای و مرمریت استفاده می شود.

شستشوی نما با دیسکیلیر

نماشویی نما با دیسکیلیر

پاسخ برخی از سوالات متداول:

هزینه شستشوی نمای ساختمان چگونه محاسبه می شود؟

هزینه شستشوی نمای ساختمان متری بوده و نسبت به جنس نمای ساختمان شما و همچنین میزان آلودگی نمای ساختمان محاسبه می شود.

شستشوی نمای ساختمان چگونه انجام می شود؟

شستشوی نمای ساختمان بر اساس جنس نما و روش های انجام آن نسبت به آلودگی های موجود در سطح نما انجام می شود.
مثلا برای شستشوی نمای سنگی یا آجری سطوح مورد نظر باید سند بلاست شود.و در نما های شیشه ای یا کامپوزیتی سطوح مورد نظر باید به صورت دستی و ابر و طی شستشو شود.

چه سطوحی در نماشویی قابل شستشو و پاکسازی می باشند؟

در حال حاضر از جنس ها و سطوح مختلفی در نمای ساختمان ها استفاده می شود.که اکثرا قالبیت شستشو را دارا می باشند.سطوحی مانند سطوح سنگی سیمانی آجری شیشه ای کامپوزیت ترموود و…قالبیت شستشو و پاکسازی را دارا می باشند.

قابل توجه مشتریان گرامی تیم تخصصی ارتفاع کاران کارابین راپل خدمات شستشوی نمای ساختمان را در تمامی نقاط کشور از جمله: تهران مشهد تبریز مازندران اصفهان و سایر شهر های دیگر انجام می دهد.

با تشکر فراوان از صبر و شکیبایی شما در خواندن مطالب

جهت دریافت مشاوره و برآورد هزینه با کارشناسان ما نماس حاصل فرمایید

۰۹۱۰-۶۸۵۸۱۷۲          ۰۹۳۷-۷۵۱۷۳۳۷          ۰۲۱-۵۶۶۱۵۰۵۷

کارابین راپل با مدیریت اکبری

درباره ی carabinrappel

کارابین راپل گروه تخصصی خدمات راپل کاری و کار در ارتفاع بدون نیاز به داربست.با بیش از بیست سال سابقه کاری در زمینه های راپل کاری وسنگ سابی با مدیریت اکبری

مطلب پیشنهادی

نصب تابلو تبلیغاتی

تعمیر و تعویض تابلو های تبلیغاتی

Call Now Buttonتماس با ما

تماس با کارشناس