پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان موجب مستحکم سازی و مقاوم سازی سنگ های شل شده و در حال زیرش از نمای ساختمان می شود.

در این روش تک به تک سنگ های نما را با بهره گیری از پیچ و رولپلاک ، مقاوم سازی و تحکیم میبخشند تا از ریزش سنگ های نما و همچنین از وقوع هرگونه خطرات برای دیگر افراد از سقوط و ریزش سنگ از نما جلوگیری گردد.

پیچ رولپلاک کردن نمای ساختمان باعث زیباسازی و بهتر دیده شدن نمای ساختمان میگردد و به نوعی با این عمل بازسازی سنگ های نمای ساختمان انجام می شود.

منظور از زیبا سازی و بهتر دیده شدن جلوگیری از ریزش سنگ های نما و نصب سنگ های ریزش کرده از نمای ساختمان می باشد که این عمل موجب میشود نمای شما مانند روز اول کاملا بی نقص و بی عیب باشد و زیبا نمایان شود.

پیچ و رولپلاک نما کارابین راپل

پیچ و رولپلاک

پیچ و رولپلاک ترکیبی از پیچ ها و رولپلاک ها می باشد، که در مرحله اول به صورت دستی یک دیک دیگر متصل می شوند. سپس پس از متصل کردن پیچ ها و رولپلاک ها به یک دیگر به تعداد مورد نیاز فرآیند اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان شروع می شود.

در مرحله اول با توجه به سایز پیچ و رولپلاک تهیه شده اندازه مته و نوع مته را انتخاب می شود. سپس با اندازه اصولی و میزان فاصله استاندارد که هر یک ۴۰ سانت می باشد، جای پیچ را سوراخ میکنند و پیچ رولپلاک هایی که تهیه شده بود را نصب کرده و به وسیله پیچ بند سفت و محکم میکنند.

نصب و محکم سازی سنگ های ریزش کرده نما

گروه تخصصی ارتفاع کاران کارابین راپل فعالیت نصب و ترمیم سنگ های ریزش کرده از نمای ساختمان را با بهترین کیفیت و قیمت انجام میدهند.

در این فعالیت ارتفاع کاران سایز و ابعاد سنگ هایی که ریزش کرده اند را اندازه گیری می کنند و پس از تهیه و خرید سنگ قسمت مورد نظری را که سنگ از آن قسمت ریزش کرده در مرحله اول با چسب بتون و چسب کاشی پوشش می دهند و سنگ های تهیه شده را با استفاده از پیچ و رولپلاک اسکوپ کرده و نصب می کنند.

نکاتی مهم درباره پیچ و رولپلاک نما

به صورت کلی و اصولی تعداد پیچ های مصرفی در نمای ساختمان به گونه ای می باشد که در هر ۴۰ الی ۵۰ سانت یک پیچ و رولپلاک باید نصب شود.

البته همان طور که در مطالب و بند های قبلی اشاره کردیم انجام این کار با توجه به مساحت نمای ساختمان شما می باشد. و همچنین باید توجه گردد که تعداد پیچ رولپلاک به کار برده شده بسته به تعداد اندازه و ابعاد سنگ های شما هم می باشد.

توجه گردد حتما تجهیزات و ابزارهایی که در هنگام انجام این فعالیت به کار برده میشود جنس خوبی داشته باشد تا در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی مقاومت و بازدهی بالایی را دارا باشد.

قابل توجه شما عزیران باشد که عده ای از افراد هستند که با قیمت بسیار پایینی این خدمات را  برای شما عزیزان انجام می دهند.

اما در انجام کار کم کاری بسیاری می کنند. مثلا از جنس های متفرقه استفاده می کنند و یا پیچ ها را با فاصله بیشتری می زنند. و همچنین در هنگام محکم کاری و بستن پیچ کم کاری میکنند به فرض مثال پیچ هارا به درستی سفت نمی کنند.

حتما باید در انتهای کار جهت پوشش جای پیچ ها و زیبا شدن ظاهر ساختمان و در جهت جلوگیری از نفوذ آب در هنگام بارندگی، سطح پیچ رولپلاک با استفاده از بتونه چسب و موادی مخصوص پوشش داده شود.

توجه شود که رنگ بتونه مصرفی باید همرنگ سنگ نمای ساختمان باشد به جهت بهتر دیده شدن و مشخص نشدن جای پیچ ها در سطح نما و…

چرا باید سنگ نما را پیچ و رولپِلاک کنیم؟

زیرا پیچ و رولپلاک نما موجب جلوگیری از خطرات ناشی از ریزش سنگ های شل شده و در حال ریزش از نما و ایجاد خطر برای اعضای ساختمان و دیگران از بین میرود.

چون تمامی سنگ های نمای شما توسط پیچ رولپلاک اسکوپ می شوند و نمای ساختمان شما از نظر ایمنی و محکم بودن سنگ ها و همچنین عدم زیرش سنگ از نمای ساختمان مطمئن می شود.

در مراحل انجام پیچ و رولپلاک نمای ساختمان گروه کارابین راپل از روش های کاملا ایمن و مطمئن بهره میبرد و تمامی راپل کاران ما دارای بیمه نامه هستند و در هنگام کار هیچ گونه مزاحمتی ایجاد نمی کنند.

یک موضوع مهمی که بسیار باید به آن توجه کنید ای است که خطر ریزش سنگ از نمای ساختمان را بسیار جدی بگیرید.

پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک نما

نحوه فعالیت ارتفاع کاران در پیچ و رولپلاک نما

همان طور که میدانید ساخت و نگهداری نمای ساختمان از فعالیت های حساس می باشد.تمامی کارکنان گروه کارابین راپل به صورت حرفه ای و مجرب و با تجربه کاری بالایی در این زمینه فعالیت میکنند.

تمام فعالیت های تیم ما به صورت ایمن بوده و راپل کاران ما دوره های آموزشی مربوط به این فعالیت را گذرانند.

در انجام و اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان تمامی مراحل بدون نیاز به داربست و با دسترسی طناب در ارتفاعات انجام می شود.

البته در صورت نیاز به داربست تیم ما پیچ و رولپلاک نما را با داربست هم انجام می دهند. اما از نظر و ایمنی راپل کاری مطمئن تر از کار در روی داربست می باشد.

کیفیت و هزینه انجام پیچ و رولپلاک نما

چون این کار به صورت راپل کاری و در ارتفاعات مختلف با دسترسی طناب میباشد. سرعت انجام کار بالا بوده و هزینه مقرون به صرفه ای را نسبت به داربست دارد و سبب صرفه جویی در زمان و همچنین هزینه نیز میگردد. هزینه های این روش وابسته به میزان هزینه تجهیزات به کار برده شده از جمله تعداد پیچ و رولپلاک مصرفی و همچنین مساحت نمای ساختمان میباشد.

البته توجه گردد قیمت تمام شده تجهیزات مصرفی هم معیار مهمی در هزینه خدمات انجام پیچ و رولپلاک نما می باشد.

به طور مثال هزینه استفاده از پیچ های گالوانیزه یا پیچ های ساده کاملا متفاوت و متقییر می باشد. پیشنهاد ما برای پیچ و رولپلاک استفاده از پیچ های گالوانیزه می باشد که استقامت و مقامت بسیار بالایی را نسبت به پیچ های ساده دارند.

زیرا برای پیچ و رولپلاک حتما پیچ های بکار برده شده باید با کیفیت باشند و تمامی پیچ ها در مقابل هر گونه زنگ زدگی مقاومت داشته باشد تا کیفیت بالا و ماندگاری بهتری را تحویل شما بدهند.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک نما

میزان پیچ های کاربردی در پیچ و رولپلاک نما

تعداد پیچ های به کاربرده شده در سنگ نما براساس ابعاد تعداد و جنس سنگ نما انتخاب میشود و باید طبق اصول و استاندارد نصب و اجرا شود. حال همان طور که در مطالب بالا گفته شده بود می دانیم که در هر ۴۰ الی ۵۰ سانت یک پیچ باید نصب شود.

البته باید توجه شود که در سنگ هایی که در حال ریزش هستند و تقریبا از حالت چسبندگی به نما خارج شده اند بهتر است برای حفظ ایمنی بیشتر در هر ۳۰ الی ۲۰ سانت یک پیچ و رولپلاک نصب شود تا مقاومت بیشتری را محیا شود.

در کل باید گفت تعداد پیچی که انتخاب میگردد باید بتواند وزن سنگ را حمل کند و مانع از ریزش آن گردد به همین سبب استفاده تعداد کم پیچ موجب ریزش میگردد و علاوه بر آن استفاده بیش از اندازه موجب ترک و شکستگی سنگ نما میشود و درنتیجه موجب ریزش سنگ شود پس بهترین کار این است میزان پیچ نصبی استاندارد و طبق اصول باشد.

سایز پیچ مناسب جهت پیچ و رولپلاک نما

برای نصب و تحکیم سنگ نما از پیچ های متنوعی استفاده میگردد. که انتخاب نوع و ضخامت پیچ مورد استفاده براساس میزان ضخامت سنگ نما و مواد پشت سنگ است.
انتخاب پیچ و سایر آن باید به گونه ای باشد که موجب ایجاد ترک و شکستگی در سنگ نشود و هزینه اضافی و همچنین خرابی نما در برنداشته باشد.
امروزه اکثر نماها ساختاری از سنگ تراورتن و گرانیت تیشه ای و… دارند به همین دلیل ضخامت پیچ ها براساس ضخامت این سنگ ها محاسبه می گردد.
به طور کلی تقریبا ضخامت پیچ ۵٫۵ الی ۶ یا ۷ سانتی متر باید باشد و با افزایش سایز پیچ سایز مته ای که جای سوراخ کردن سنگ استفاده میگردد نیز بالا می رود.

پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ و رولپلاک سنگ نما

نکات مهمی که حتما باید قبل از پیچ و رولپلاک بدانید:

امروزه افراد بسیار زیادی هستند که در زمینه پیچ و رولپلاک نمای ساختمان مشغول فعالیت می باشند. و خدمات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را با قیمت های مختلفی انجام می دهند.

نکته مهمی که باید بدانید این است که تعداد انگشت شماری از افراد هستند که با قیمت بسیار پایینی این خدمات را انجام می دهند.

چون مبلغ کمتری نسبت به سایرین در ازای انجام این کار دریافت می کنند موجب وسوسه مراجعه کنندگان شده و با یک دیگر توافق انجام کار را می کنند. اما مشتریان مراجعه کننده نمی دانند که در انجام کار کم کاری بسیار زیادی را می کنند و با این کار ن تنها موجب در خطر انداختن جان خود و جان اعضای یک ساختمان می شوند بلکه جان مردمی که روزانه در سطح معابر شهری رفت آمد میکنند هم به خطر می اندازند.

به طور کلی ما در ادامه مطالب توضیحات کاملا کاملی درباره نحوه صحیح انجام کار خواهیم پرداخت تا شما را قبل از اجرای پیچ کردن سنگ نمای ساختمان آگاه و مطمئن کنیم.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان کارابین راپل

حتما به یاد داشته باشید که پیچ و رولپلاک نما جزوه آن دسته از خدماتی است که هیچ گاه نباید دربرابر خطرات احتمالی و ناگهانی آن ریسک کرد و آن را نادیده گرفت و باید در انتخاب گروه انجام دهنده این خدمات دقت بسیار زیادی به خرج داد زیرا جان افراد در خطر است.

متاسفانه کار پیچ و رولپلاک نوعی است که افراد سود جو می توانند همه جوره در انجام کار کم کاری کنند و کار کیفیتی را بدون متوجه شدن کارفرما تحویل بدهند که نمونه از آن کم کاری هارا نام خواهیم برد به فرض مثال :

۱:فرو کردن پیچ ها با چکش: بعضی افراد هستند که پیچ و رولپلاک را بدون بستن و محکم کردن پیچ ها با پیچ بند آنها رها کرده و با چکش بر روی پیچ ها ضربه میزنند و آنها را به داخل سنگ فرو میکنند.

در این حالت جدا از این که سنگ ها محکم و سفت نمی شوند بلکه شل تر هم می شوند و احتمال خطر ریزش سنگ ها از نما بسیار بالاتر می رود. پس حتما در هنگام نصب پیچ و رولپلاک به این نکته توجه فرمایید.

البته توجه نمایید بعضی از افراد هم هستند که جهت زود تر تمام شدن کار فقط به صورت نمایشی از پیچ بند استفاده میکنند و پیچ و رولپلاک ها را به خوبی سفت و محکم نمی کنند پس حتما دقت نمایید که پیچ ها به خوبی نصب و محکم شوند.

۲:استفاده نمودن از جنس های فیک و متفرقه که در اول مطالب توضیحات کاملی درباره جنس های معتبر و خوب پیچ پرداختیم.

۳:بتونه نکردن جای سوراخ های پیچ ها و سر باز موندن پیچ های نصب شده.

۴:اصولی و صحیح نبستن پیچ ها از نظر سایز پیچ فاصله نصب پیچ و سایر موارد دیگر…

جمع بندی مطالب:

متقاضیان گرامی حتما از گروه های متخصص و کار بلد برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان استفاده نمایید. در انجام پیچ و رولپلاک نمای ساختمان اصلا ریسک نکنید و کیفیت کاری را فدای قیمت نکنید و به دنبال افراد انجام دهنده کار با کیفیت بالا و قیمتی مناسب به جهت بالا بردن سطح ایمنی از نظیر ایمن سازی و مطمئن شدن نمای ساختمان خود باشید.

قیمت اجرای پیچ و رولپلاک نما همانند تعیین قیمت نماشویی ساختمان نیازمند کارشناسی و برسی می باشد. جهت دریافت قیمت با کارشناسان تیم ما تماس حاصل فرمایید تا قیمت اجرای کار و مشاوره های لازم انجام شود.

گروه تخخصی ارتفاع کاران کارابین راپل به زودی کیلیپ های کاملی به جهت آگاه سازی مشتریان از نحوه صحیح و اصولی انجام پیچ و روپلاک نمای ساختمان خواهد ساخت.

پیچ و رولپلاک نما با طناب

پیچ و رولپلاک

انواع مختلف رولپلاک در پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

در حال حاضر برای اجرای پیچ کردن سنگ نمای ساختمان از چهار مدل رولپلاک استفاده می شود که هر کدام از مدل ها با توجه جنس سنگ انتخاب و اجرا می شوند. رولپلاک ها به برای مستحکم سازی سنگ نمای ساختمان بسیار هستند و حتما باید از رولپلاک های مناسبی استفاده گردد که همان طور که اشاره شد در کار بسته به نوع سنگ نما و پشت سنگ ها آن انتخاب میگردد. رولپلاک های در حال استفاده شامل موارد زیر می باشد:

 • رولپلاک های روکار
 • رولپلاک های توکار
 • رولپلاک های فیشر
 • رولپلاک های پروانه ای

 

آیا اجرای خدمات پیچ و رولپلاک نما با طناب خطرناک است؟

گاهی اوقات برای مشتریان ما سوال پیش می آید که آیا اجرای خدمات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب خطرناک است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اگر اصول و استاندارد های ایمنی به درستی انجام شود خیر هیچ خطری برای کار با طناب وجود ندارد.

زیرا در این روش از کار با بهره مندی از کمربند ایمنی و طناب های مخصوص کار در ارتقاع خطرات بسیار کاهش پیدا می کند و حتی روش کار با طناب نسبت به داربست بسیار ایمن تر و مطمئن تر می باشد.

ویدئو زیر نمونه ای از اجرای خدمات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با دسترسی طناب توسط تیم کارابین راپل می باشد.

توجه: پیچ و رولپلاک نما خدماتی است که توسط گروه کارابین راپل به شما مشتریان عزیز ارائه میگردد. در این روش از کار نیازمند تخصص و حرفه ای خاص هستیم و براساس رعایت تمامی قوانین و اصول کار، این فعالیت را انجام می دهیم.
هرگونه اشتباه در این کار سبب ترک خوردن و شکستگی سنگ نما شده و در نتیجه موجب ریزش سنگ از نمای ساختمان می شود. علاوه بر از بین بردن ظاهر زیبای نمای ساختمان موجب به وجود آمدن خطراتی برای دیگر افراد و سایر عموم می شود.
نصب درست سنگ نما و اطمینان از نصب درست و تحکیم سنگ عامل مهمی در جلوگیری از ریزش سنگ میشود.
گروه کارابین راپل به صورت تخصصی و روشی ایمن این فعالیت را در کمترین زمان و با هزینه ای مقدون به صرفه برای شما عزیزان به انجام می رساند. جهت پرسش سوالات متداول و دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید.

پاسخ برخی از سوالات متداول:

بهترین جنس و مدل پیچ های مناسب برای پیچ و رولپلاک کدام است؟

در حال حاضر بهرین جنس در پیچ ها که کیفیت و مقاوت بیشتری را دارند پیچ های گالوانیزه می باشند.پیچ های گالوانیز از نظز ساختار و سختی در برابر پوسیدگی مقاوت بسیار زیادی را نسبت به پیچ های ساده دارد.

برای پیچ و رولپلاک نما پیچ های چند سانتی مناسب می باشد؟

معمولا برای پیچ و رولپلاک کردن نما از پیچ های ۵ سانتی تا ۸ سانتی استفاده می کنند که این سایز پیچ ها با توجه به جنس و ضخامت سنگ انتخاب می شود.

جهت دریافت مشاوره و برقراری ارتباط با کارشناس مربوطه تماس حاصل فرمایید:

۰۹۳۷-۷۵۱۷۳۳۷        ۰۹۱۰-۶۸۵۸۱۷۲

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰۷ رای

مطلب پیشنهادی

نصب تابلو

تعمیر و تعویض تابلو های تبلیغاتی

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید. میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۲۰ رای

۸ دیدگاه

 1. مرتضی خاکویی

  سلام و عرض ادب…
  قیمت اجرای پیچ کردن سنگ نما چقدره هست…؟!
  یک ساختمان سه طبقه داریم که چند تا از سنگ هاش ریزش کرده و نیاز به پیچ و رولپلاک داره…
  کارمون هم تو کرج هست

  • کارابین راپل

   سلام جناب خاکویی لطفا عکس نمای ساختمانتون رو برامون ارسال کنید تا برسی کنیم
   مبلغ اجرای کار بستگی به وضعیت نمای ساختمان شما داره.

 2. مهدی احمدی

  سلام برای اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان از چه روشی استفاده میکنید…؟
  راپل یا داربست؟

  • دورود بر شما جناب احمدی
   از هر دو روش با توجه به وضعیت فعلی نمای ساختمان برای اجرای پیچ و رولپلاک نما میتونیم استفاده کنیم
   لطفا یک عکس از نمای ساختمانتون ارسال کنید تا مشاوره های لازم رو خدممتون انجام بدیم.

 3. وحید محمدی

  سلام نصب سنگ در نما انجام میدین؟
  چقدر هزینش میشه…؟

 4. مهدی مومن

  با سلام امکان پیچ کردن ابزار های سنگ نمای ساختمان هم وجود داره؟

  • با سلام وقت شما به خیر جناب مومن در صورتی که اندازه و ابعاد ابزار های نمای ساختمان کوچیک نباشه امکان پیچ کردن وجود داره.
   لطفا عکس نمای ساختمانتون رو ارسال کنید کنید تا برسی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *