شستشوی نما

شستشوی نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان موجب بهتر دیده شدن و زیباسازی ظاهر نمای ساختمان ها و شفافیت نما می شود. که به مـوجـب این امـر ارتفاع کاران کارابین راپل نمای ساختمان را شستشو میدهند. شستشوی نما سبب از بین رفتن هرگونه آلودگی و ذرات گرد و غبار از سطوح نما میشود. همان طور که میدانید وجود هرگونه آلودگی سبب از بین رفتن زیبایی نمای ساختمان میگردد به همین دلیل نماشویی بهترین راه برای درخشندگی و تمیز کردن نمای ساختمان های شماست…

شستشوی نمای شیشه ای

شستشوی نما شیشه ای

قیمت شستشوی نما 

همان طور که میدانید تعیین قیمت برای اجرای شستشوی نما همانند پیچ و رولپلاک نما نیازمند کارشناسی و برسی اولیه می باشد. طبق معمول قیمت شستشوی نما متری بوده و با توجه به متراژ نمای ساختمان شما محاسبه می شود. البته ناگفته نماند که قیمت شستشو نما بستگی به جنس نمای ساختمان شما و همچنین وابسته به روش شستشو و آلودگی های موجود در سطح نمای ساختمان می باشد.اما اگر یک قیمت کلی و به صورت حداقل و حداکثر هزینه نماشویی و شستشو نمای ساختمان را بخواهیم اعلام کنیم باید بگوییک که هزینه های انجام کار به روش راپل بر اساس جنس نما های مختلف مشخص و تایین شده که شامل:

هزینه شستشو برای نمای سنگی و آجری از متری ۱۰ الی ۳۰ هزار تومان می باشد.

هزینه شستشو برای نمای کامپوزیتی و  از متری ۱۰ الی ۲۰ هزار تومان می باشد.

هزینه شستشو برای نمای ترموود و سیمانی از متری ۱۰ الی ۱۵ هزار تومان می باشد.

هزینه شستشو برای نمای شیشه ای و سرامیکی گرانیتی و اج پی ال از متری ۵ الی ۱۵ هزار تومان می باشد.

حتما توجه نمایید که هزینه شستشو نما با توجه به جنس نمای ساختمان شما و نسبت آلودگی ها و همچنین متراژ نمای ساختمان پس از که بازید نمای ساختمان فیمت نهایی مشخص می شود.

جهت دریافت مشاوره از تیم ما و همچنین پرسش سوالات متداول با کارشناسان تیم ما تماس حاصل فرمایید. گروه تخصصی ارتفاع کاران کارابین راپل بهترین کیفیت را برای شما عزیزان تحویل می دهد.

نحوه اجرای کار در شستشو نما

شستشوی نما به روش راپل بدون داربست در ارتفاعات غیر قابل دسترس بوده این کار توسط دستگاه هایی همچون واتر جت و واتر سندبلاست انجام میشود. همچنین در هنگام شستشو از مواد شوینده مخصوص استفاده میگردد که یک روش به صورت شستشوی دستی وجود دارد که در آن از ابرو طی بهره گرفته میشود تا در انتهای کار شستشو با دستگاه، لکه های باقی مانده قطرات اب با ابر و طی از بین برده میشود.

اساس کار در شستشوی نما

در شستشوی نما با طناب علاوه بر پاکسازی و زیبایی ظاهر ساختمان باید به نوع و جنس سنگ نما توجه گردد تا مشخص شود از کدوم دستگاه سندبلاست یا واترجت استفاده گردد.

یعنی به نوعی توجه شود که با توجه به جنس نما اعم از نماهای (شیشه،سیمان،سیلسیوم و..) چه روشی برای شستشو انجام گردد تا باعث لایه بردای سطوح شده و زیبایی آن را دوچندان کند و بهترین بازدهی و کیفیت را در نماشویی با طناب دهد و در انتهای کار اگر نیازی به ابر و تی باشد نمای ساختمان به صئرت دستی ابر و تی شود تا رضایت مشتری را به همراه داشته باشد.

شستشو نمای ساختمان با دستگاه واترجت

دستگاه واترجت یک دستگاه صنعتی بوده و شستشو سطوح ساختمان با استفاده از فشار بالای آب انجام میگیرد. واترجت آب شهری را با فشار بالا روی سطوح میریزد و سطوح را از هرگونه آلودگی و کثیفی پاک میکند. در دستگاه واترجت از آب گرم و سرد استفاده میگردد که بستگی به نوع آلودگی و سطح دارد. دستگاه واترجت دارای موتور و شیلنگ قوی بوده که در مقابل فشار بالای آب مقاومت بالایی دارد و با فشار بالا سطوح را پاکیزه میکند.

شستشوی سنگ نما با واترجت

شستشوی نما با دستگاه واتر جت

انواع روش های شستشو سنگ نما در سطوح مختلف

 1. شستشو به صورت واترجت شامل سطوحی مانند: نمای سنگی، نمای آجری، نمای سیمانی، نمای شیشه ای، کامپوزیتی، نمای ترموود و…
 2. شستشو به صورت سندبلاست شامل سطوحی مانند: نمای آجری، نمای سنگی، نمای سیمانی، بتنی، تیشه ای و…
 3. شستشو به صورت ابر و طی شامل سطوحی مانند: نمای شیشه ای، نمای کامپوزیتی سرامیکی، گرانیتی و…
 4. شستشو با مواد نانو و شوینده شامل سطوحی مانند: نمای شیشه ای، تیشه ای، گرانیتی، کامپوزیتی،  سرامیکی و…

مواد های مخصوص شستشوی نما

به طور کلی محلول شستشوی نمای ساختمان در حال حاضر دو نوع می باشد. که بسیار کاربردی و جوابگو در نماشویی و شستشو انواع سطوح می باشند.این دو مواد شامل سیلیس و دیسکیلیر می باشد که هر کدام در انواع سطوح و جنس های مختلف کاربرد دارند.

شستشوی نما با مواد سیلیس

برای شستشوی سطوحی که دارای کثیفی بسیار بالایی بوده و از جرم ها و رسوبات پوشیده شده است نما را با استفاده از مواد سیلیس شستشو می دهند.

حال اگر بخواهییم درباره نحوه کارکرد و کاربرد سیلیس اطلاعاتی بدهیم باید بگوییم که سیلیس نوعی ماسه بادی می باشد که با استفاده از دستگاه نماشویی سطوح مورد نظر از جمله سطوح آجری سنگی و سایر سطوح های مختلف را شستشو می دهند.

زمانی که سطوح مورد نظر همراه با سیلسس شستشو می شوند تمامی کثیفی ها و جرم هایی که در روی سنگ یا آحر وجود دارد از بین می رفت زیرا مواد سیلیس یک لایه از سطح مورد نظر را برمیدارد و تمامی رسوبات کثیفی ها و جرم ها همرا با این مواد از بین می روند.در ادامه مطالب توضیحات مختصری درباره ی شستشوی نما با سیلیس و به صورت سند بلاست گفته شده است.

نمونه ای از نماشویی با سیلیس

شستشوی نمای آجری

انواع سطوح قابل شستشو برای شستشوی نمای ساختمان

امروزه به دلیل بهتر شدن سلیقه ها و همچنین بیشتر شدن تجهیزات جنس نماهای مختلفی در نماهای ساختمان ها مشاهده می کنید که بسیار زیبا و جداب می باشند.این نماها پس از مدتی به دلیل آلودگی ها و کثیفی ها جرم آلود می شوند و جرم های موجود در سطوح نما باعث کدری و چرک آلود دیده شدن نما می شود.

اما خوشبختانه با نماشویی نما تمامی الودگی ها از بین رفته و نمای ساختمان شما مثل روز اول درخشان و زیبا می شوند.حال می خواهییم نماهای مختلفی را که قابلیت شستشو و نماشویی را دارند نام ببریبم.

نماهای آجری، سنگی، شیشه ای، سیمانی، سرامیکی، کامپوزیتی، اچ پی ال و ترموود قابلیت شستشو و پاکسازی را دارا می باشند.

جهت دریافت مشاوره و برآورد هزینه شستشوی نمای ساختمان با کارشناسان گروه تخصصی کارابین راپل تماس حاصل فرمایید.تیم تخصصی کارابین راپل آماده همکاری با شما عزیزان می باشد.

شستشوی نمای شیشه ای

شستشوی نمای ساختمان شیشه ای

شستشوی نمای ساختمان در چهار حالت مختلف صورت میگیرد

 1. شستشو نما با استفاده از دستگاه واتر سندبلاست…
 2. شستشو نما با استفاده از دستگاه واترجت…
 3. شستشو نما با استفاده از ابر و تی و شوینده…
 4. شستشو نما با استفاده از موادهای جرم گیر و نانو…

تمام روش هایی که نام برده شد. در یک سطوح و جنس های مختلفی کاربرد دارند که توضیحات آنها در ادامه مطالب گفته شده که پیشنهاد می شود حتما مطالعه شود.

شستشوی نما به صورت سندبلاست

شستشو به صورت سندبلاست زمانی کاربرد دارد که سطح مورد نظر کثیفی و جرم بسیار زیادی را دارا می باشد یا به نوعی جرم به خورد سنگ رفته است. در این روش با استفاده از سیلیس و دستگاه نماشویی که فشار زیادی را دارد سطح مورد نظر شستشو می شود و یک لایه از آن سطح برداشته می شود.

این امر موجب بلند شدن کثیفی ها از روی سنگ یا آجر می شود و سطوح تمیزی که به اثر جرم ها پوشیده شده بودند نمایان می شوند و نمایی زیبا را برای شما به ارمغان میاورند. شستشو به صورت سند بلاست بیشتر در سطوح سنگی و آجری قابل اجرا می باشد.

شستشوی نمای آجری

نماشویی اجر با سند بلاست

شستشوی نما به صورت واترجت

شستشو به صورت واترجت زمانی کاربرد دارد که سطح مورد نظر تقریبا آلودگی کم تری دارد و از گردوغبارها و دوده ها پوشیده شده است.زمانی که سطح مورد نظر با دستگاه واتر جت شستشو می شود تمامی جرم ها و گردوغبار ها و دوده ها به صورت کامل پاکسازی شده و نمای ساختمان مانند روز اول تمیز و درخشنده می شود.

اگر در مرحله واتر جت آلودگی ای در روی سلطوح مانده باشد توسط سیلیس یا دیسکیلیر لکه گیری و پاک می شود.به طورکلی از شستشوی نما به صورت واتر جت بیشتر برای شستشوی سطوحی مانند:شستشوی نمای شیشه ای،کامپوزیتی،ترمووود،سنگی،سیمانی و همچنین آجری استفاده می شود.

شستشو ترموود با واترجت

نماشویی ترموود

شستشوی نمای ترموود

امروزه در بسیاری از نمای ساختمان ها ترموود استفاده شده است که پس از گذشت زمان و تابش شدید نور خورشید به سطوح ترموودی باعث بلند شدن رنگ آن و از بین رفتن براقیت ان شده است که نیازمند بازسازی و تعمیر می باشد. و کلیه سطوح ترموودی از جرم و آلودگی پوشیده شده است. به همین دلیل برای بازسازی و ترمیم نمای ترموودی قبل از انجام هر کاری باید کاملا شستشو شود که شرکت کارابین راپل کلیه فرآیند شستشوی نما ترموودی و بازسازی سطوح ترموودی را انجام می دهند.

ویدئو زیر نمونه ای از شستشوی نمای ساختمان ترموود می باشد که با دسترسی طناب و بدون نیاز به داربست توسط متخصصی شستشو نما ارتفاع کاران کارابین راپل انجام شده است و نمای ساختمان برای اجرای بازسازی و ترمیم زیرسازی شده است.

شستشوی نما به صورت ابر و تی

در این روش از شستشو همان طور که از نامش پیداس شستشو به صورت دستی و اَبر و تی می باشد.شستشوی نما به صورت ابر و تی شامل شستشوی سطوحی مانند نمای شیشه ای نمای کامپوزیتی و نمای سرامیکی می شود که با استفاده از شوینده های مخصوص و طی و ابر به صورت دستی شستشو می شود.

البته بهتر است قبل از شستشو به صورت ابر و تی یک بار نما با واترجت شستشو شود. زیرا این عمل موجب بهتر تمیز شدن نما می شود. پس پیشنهاد ما این است حتما قبل از شستشو به صورت ابر و تی یک بار با واترجت نمای مورد نظر شسته شود.

مخصوصا در نماهای کامپوزیتی که جرم ها به صورت سختی بر روی سطوح کامپوزیتی نشسته است جهت بهتر تمیز شدن حتما از شستشو به صورت واترجت استفاده شود.

شستشوی نمای کامپوزیت

شستشو نمای ساختمان

شستشوی نما با استفاده از مواد جرم گیر و شوینده

در این روش از شستشو با استفاده از مواد دیسکیلیر و موادشویندهبا استفاده از دستگاه واترجت بر روی سطوح نما پاشیده می شود.سپس یک بار دیگر مجدد توسط دستگاه واترجت نمای ساختمان شستشو می شود. و تمام آلودگی ها و جرم ها به مراتب از بین می روند. از دیسکیلیر در نما های سنگی تیشه ای و مرمریت استفاده می شود.

شستشوی نمای ساختمان تهران

شستشوی نما با دیسکیلیر

شستشوی نما در تهران

گروه تخصصی کارابین راپل خدمات شستشوی نمای ساختمان شرق تهران، غرب تهران، شمال تهران،جنوب تهران و تمامی محله های استان تهران و همچنین کرج انجام میدهند. اگر قصد نظافت نمای بیرونی ساختمان خود را دارید جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان تیم ما تماس حاصل فرمایید تا هماهنگی های لازم توسط مشاورین مربوطه انجام شود.

شستشوی نما در کرج

گروه تخصصی ارتفاع کاران کارابین راپل خدمات شستشوی نمای ساختمان را در تمامی محله های کرج انجام میدهند. برای دریافت مشاوره با کارشناسان تیم ما تماس حاصل فرمایید.

هزینه شستشوی نمای ساختمان چگونه محاسبه می شود؟

هزینه شستشوی نمای ساختمان متری بوده و نسبت به جنس نمای ساختمان شما و همچنین میزان آلودگی نمای ساختمان محاسبه می شود.

شستشوی نمای ساختمان چگونه انجام می شود؟

شستشوی نمای ساختمان بر اساس جنس نما و روش های انجام آن نسبت به آلودگی های موجود در سطح نما انجام می شود.
مثلا برای شستشوی نمای سنگی یا آجری سطوح مورد نظر باید سند بلاست شود.و در نما های شیشه ای یا کامپوزیتی سطوح مورد نظر باید به صورت دستی و ابر و طی شستشو شود.

چه سطوحی در نماشویی قابل شستشو و پاکسازی می باشند؟

در حال حاضر از جنس ها و سطوح مختلفی در نمای ساختمان ها استفاده می شود.که اکثرا قابلیت شستشو را دارا می باشند.سطوحی مانند سطوح سنگی سیمانی آجری شیشه ای کامپوزیت ترموود و…قالبیت شستشو و پاکسازی را دارا می باشند.

با تشکر فراوان از صبر و شکیبایی شما در خواندن مطالب

جهت دریافت مشاوره و برآورد هزینه با کارشناسان ما نماس حاصل فرمایید

۰۹۱۰-۶۸۵۸۱۷۲          ۰۹۳۷-۷۵۱۷۳۳۷         

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۶ رای

مطلب پیشنهادی

نماشویی ساختمان در کرج

نماشویی ساختمان در کرج

نماشویی در کرج نماشویی ساختمان در کرج و البرز در حال حاضر یکی از پر …

۴ دیدگاه

 1. احمد روشندل

  با سلام وقت به خیر مدتی میشه که نمای ساختمان ما جرم های سفیدک مانند بین درز سنگ ها بسته میخواستم بدون آیا با شستشوی نما این سفید ها از بین میره یا خیر…؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • کارابین راپل

   با سلام وقت به خیر جناب روشندل بله تمامی سفیدک هایی که در نما وجود دارد با استفاده از مواد های مخصوص شستشوی نمای ساختمان از بین می روند. و نمای ساختمان شما با شستشو نما مانند روز اول تمیز و درخشنده می شود

 2. علی حبیبی

  با سلام وقتتون به خیر در خصوص شستشوی نما تازه اجرا شده کمی توضیح میدهید. اینکه اگر این کار رو انجام بدیم برای نما ضرر نداره؟
  نمای ساختمان به تازگی اجرا شده و در قسمت های مختلف نما ملات خشک شده و به راحتی پاک نمیشه و لکه لکه شده آیا با شستشو نما قسمت های سیمانی و لکه لکه از بین میرن..؟

  • کارابین راپل

   درود بر شما دوست عزیز، برای شستشوی نما نوساز هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد ولی اما باید مصالح خوبی کار شده باشد و همچنین حداقل یک ماه از زمان پایان فرآیند سنگ کاری نما گذشته باشد تا با شستشو نما مشکلی برای سنگ ها و زیر سازی نما به وجود نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *